Austentatious
Vaudeville Theatre
4.8/5 Op basis van 33 beoordelingen (beoordelingen)- Boeking tot: maandag 14 december 2026
- Looptijd: 1hr 50min. Incl. 1 interval.
Foto's
Austentatious Beschrijving
Een gloednieuwe roman van Jane Austen, ter plekke verzonnen op basis van een titel die het publiek aanreikt.
Elke voorstelling begint met het verzamelen van titelsuggesties uit de zaal, waarna er één wordt geloot. Zes spelers in Regency-kostuum improviseren daar vervolgens een complete Austen-roman omheen, met live muzikale begeleiding, zonder repetitie, zonder script en zonder vangnet. Eerdere titels waren onder meer Bath to the Future en Mansfield Shark. Er wordt niets van de ene avond naar de andere herhaald, dus de voorstelling is telkens anders.
Austentatious ontstond in 2011 en groeide van een reeks op het Edinburgh Fringe uit tot een wekelijkse vaste waarde in het West End, met een eerste transfer in 2017 en sinds 2025 een residentie in het Vaudeville Theatre. Het gezelschap won in 2014 de Chortle Award voor beste karakter-, improvisatie- of sketchact en nam twee programma's op voor BBC Radio 4. The Guardian sprak van een van de plezierigste uren van het festival.
Er is geen schrijver of regisseur in de gebruikelijke zin: de voorstelling wordt gemaakt en gespeeld door het gezelschap zelf, opgericht door leden van The Oxford Imps. De oprichtersgroep bestaat uit Amy Cooke-Hodgson, Graham Dickson, Cariad Lloyd, Joseph Morpurgo, Andrew Hunter Murray en Rachel Parris.
De bezetting wisselt: zes van de negen leden staan per voorstelling op de planken. Rachel Parris is bekend van The Mash Report en Live at the Apollo, Cariad Lloyd van QI, Inside No. 9 en de podcast Griefcast; Joseph Morpurgo was genomineerd voor de Edinburgh Comedy Award en Graham Dickson speelde in The Witchfinder en After Life. Zij worden vergezeld door Charlotte Gittins, Daniel Nils Roberts en Lauren Shearing.
Boek nu voor een roman die nooit heeft bestaan en nooit meer zal bestaan.
Adres van Vaudeville Theatre
Leeftijdsbeperkingen
Vanaf 14 jaar. Kinderen van 14 jaar en jonger moeten begeleid worden door een volwassene van 18 jaar of ouder en naast hem of haar zitten.
Belangrijke informatie
Kan thema's, taalgebruik en inhoud voor volwassenen bevatten.

